Wetter

Počasí

Winteraktivitäten » Skiareál Hochficht (AT)

Skiareál Hochficht (AT)

Hochficht | atraktivní, výhodný a tak blízko!

Skiareál Hochficht je druhým největším skiareálem v Horním Rakousku a vůbec největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy! Díky velmi výhodné poloze hned za hranicemi u jezera Lipno a jen 3 hodiny autem z Prahy bez placení rakouských dálničních poplatků jeho obliba u českých lyžařů rok od roku roste.

Hochficht Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s menšími alpskými středisky, vynikající sněhovou jistotu, ceny skipasůodpovídající kvalitě, dostatečné vyžití pro děti, začátečníky i zkušené lyžaře a velmi výhodné lyžování pro rodiny s malými dětmi a mládež.

Hochficht - sněhová jistota č.1 na Šumavě

Na Hochfichtu na Vás čekají atraktivní sjezdovky všech stupňů obtížnosti dlouhých až 3,4 km o celkové délce 21 km, které jsou vzájemně propojené mezi třemi vrcholy (Hochficht, Reischelberg, Zwieselberg) v populární „lyžařskou houpačku", jedinou svého druhu na českých horách. Díky příznivé nadmořské výšce858 – 1338 m a výkonným sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek nabízí Hochficht největší sněhovou jistotu na Šumavě a velmi často napadne na Hochfichtu více přírodního sněhu než leckde v Alpách. 

Díky třem moderním 4sedačkovým lanovkám a několika vlekům si po většinu sezóny zajezdíte bez front. Zatímco zkušení lyžaři ocení 2 km dlouhou FIS sjezdovku Standartabfahrt, na které se jezdí Evropský pohár, rodiny potěší 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka Stierwiese, dětský Sunny Kidsparksnadno dostupný z parkoviště či nejdelší zastřešený pojízdný pás (185 m) v Horním Rakousku v druhém dětském parku s postornou sjezdovkou vhodnou i pro sáňkování. 

Obrovskou výhodou Hochfichtu, kterou jen tak někde nenajdete, je podpora rodin s dětmi mládeže. V zimní sezóně 2012/13 všichni děti do 10 let (r. n. 2004 a mladší) v doprovodu platícího rodiče lyžují pouze za 2 €/den a mládež do 19 let (r.n. 1995 a mladší) lyžuje na Hochfichtu za dětské ceny

Lyžování na Hochfichtu představuje vynikající poměr kvality a ceny bez nutnosti zdlouhavého cestování a placení dálničních poplatků. Na Hochfichtu pracuje vždy několik lidí z Čech, a proto se zde i bez znalostí němčiny vždy nějak domluvíte. Lyžování na Hochfichtu šetří Váš čas, pohonné hmoty i peníze. 

Pro koho je lyžování na Hochfichtu nejvhodnější?

 • Lyžaři, kteří chtějí vyzkoušet atraktivní rakouské lyžování na 21 km sjezdovek srovnatelné s menšími alpskými středisky a vzdálené jen několik minut jízdy autem nebo skibusem od lipenského jezera a cca 3 hodiny z Prahy.
 • Pokročilejší lyžaři, kteří zvládnou jízdu na prudších sjezdovkách Hochfichtu včetně 2 km dlouhé FIS závodní tratě Standartabfahrt, na které se jezdí Evropský pohár.
 • Rodiny s dětmi, které zvládají základy lyžování a chtějí poznat atraktivnější a delší sjezdovkyvčetně 3,4 km dlouhé rodinné trati Stierwiese nebo zábavu v dětském Sunny kids parku či druhém parku zajíce Hopsíka s pohodlným 185 m dlouhým zastřešeným pojízdným pásem a prostornou sejzdovkou vhodnou i pro sáňkování. 
 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně atraktivním rakouským lyžováním na Hochfichtu vzdáleném od Lipna jen pár minut jízdy autem nebo skibusem. 

Výhody a přednosti lyžování na Hochfichtu

 • Atraktivní rakouské lyžování největším rakouském skiareálu mimo Alpy bez nutnosti placení rakouských dálničních poplatků
 • Sněhová jistota č. 1 na Šumavě díky příznivé nadmořské výšce 858 – 1338 m a sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek. Hochficht je nejvýše položeným skiareálem na "českých horách".
 • Lyžování na 21 km atraktivních sjezdovek od modré po černou, které vzájemně spojují tři vrcholy v zábavnou „lyžařskou houpačku“
 • Pohodlná přeprava bez čekání díky 3 moderním 4sedačkovým lanovkám, několika vlekům
 • Dva dětské parky s pohodlnými pojízdnými koberci, nejdelším zastřešeným pojízdným pásem (185 m) v Horním Rakousku a vyhřívanou dětskou chaloupkou.
 • Snadná dostupnost a vzdálenost – cca. 3 hod. autem z Prahy několik minut jízdy autem nebo skibusem od Lipenského jezera.
 • Možnost výhodných pobytových balíčků ubytování „doma“ na Lipně s výraznou slevou na skipas, která platí během celé zimní sezóny.
 • Výhodné volitelné "balíčkové skipasy" 3 z 5 a 4 z 5 dní s výraznou slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování mezi pondělím a pátkem během téhož týdne
 • Pohodlná doprava skibusem z ubytovácích zařízen okolo Lipna až pod sjezdovky Hochfichtu
 • Lyžování na Hochfichtu pro děti do 10 let (r. n. 2004 a mladší) v doprovodu rodičů jen za 2 €/den a lyžování pro mládež do 19 let (r. n. 1995 a mladší) za dětské ceny po celou zimní sezónu 2013/14

Více na www.hochficht.at