Wetter

Počasí

Winteraktivitäten » Ledová magistrála

Ledová magistrála

Lipno láká bruslaře, na zamrzlé hladině mohou kroužit po více než desetikilometrové dráze - jedné z nejdelších na kontinentu. Jedná se o bruslení na přírodním ledě.

Bruslařská dráha řeší propojení obcí Frymburk - Přední Výtoň - Lipno nad Vltavou a je zimní alternativou k cyklo-inline stezce, lemující břehy jezera. Magistrálu pravidelně upravují dobrovolníci, a je také měřena síla ledu po celé její délce. Samozřejmostí je speciální úprava »bruslařské magistrály«, půjčovny vybavení a o víkendech také občerstvovací zastávky!

LEDOVÁ MAGISTRÁLA je vzájemně propojena mezi obcemi Lipno nad Vltavou, Přední Výtoní a Frymburkem v šířce osmi metrů. Po okraji je přizpůsobena pro chodce. Ve Frymburku a na Lipně má tvar oválu.

Bruslaři si pochvalují: "Lipno je ideální kombinace pro rodinnou dovolenou - máma s kočárem na brusle a děti s tátou na sjezdovku. Je to výborné."

Provoz dráhy se zahajuje při tloušťce ledu minimálně 18 cm za předpokladu, že dosahující teploty jsou pod bodem mrazu.

O dráhu pečují dobrovolníci z Lipna a Frymburku, povrch udržují pomocí techniky. Odhrnují sníh a zametají led kartáčem.

Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.

 

Více informací na www.ledovamagistrala.cz