Horká novinka

Spustili jsme pro Vás nové internetové stránky.

Aktuální počasí
Předpověď počasí
Zimní aktivity » Skiareál Sternstein (AT)

Skiareál Sternstein (AT)

Sternstein je útulné lyžařské středisko s příjemnou rodinnou atmosférou vzdálené jen několik minut jízdy autem od Lipenského jezera a 50 minut z Českých Budějovic. Sternstein se stává čím dál oblíbenějším u českých lyžařů, protože leží hned za hraničním přechodem Vyšší Brod – Studánky ve směru na Bad Leonfelden.

Po rozsáhlé modernizaci v roce 2009 se můžete na Sternsteinu těšit na příjemné lyžování pro rodiny s dětmi i sportovnější lyžaře a pohodlnou přepravu na kombinované 8místné kabinkové a 6sedačkové lanovce. Díky sněžným dělům pokrývající všechny sjezdovky a příznivé nadmořské výšce 814 – 1102 m si zde zalyžujete od prosince do konce března.

Sjezdovky na Sternsteinu jsou vhodné pro lyžaře a snowboardisty všech věkových kategorií. Zatímco atraktivní sportovní trať Slalomhang prověří Váš lyžařský um, rodiny s dětmi a začátečníci si užijí na sjezdovce Standartabfahrt a téměř 2 km dlouhé a příjemné sjezdovce Schlepplifthang plynule přecházející v rodinnou Familienabfahrt.

Na Sternsteinu nezapomínají ani na nejmenší lyžaře. Rodiny s malými dětmi nejvíce ocení prostorné dětské hřiště Království dětí s pohodlným 179 m dlouhým pojízdným kobercem a také krytou 8místnou kabinkovou lanovku kombinovanou se 6dedačkovou lanovkou, která v dolní i horní stanici pro bezpečný nástup a výstup lyžařů zpomaluje. Děti do 6 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma.
Přímo u lanovky si můžete pochutnat v restauraci na výborných specialitách a o víkendu zatančit v lyžařské obuvi při typickém après ski. Parkování na Sternsteinu je zdarma a přímo pod lanovkou. V blízkém okolí se nachází pravidelně udržované běžecké stopy.


Sjezdové tratě:
1 - Slalomhang: 1550 m - červená
2 - Standartabfahrt: 1600 m - modrá
3 - Schlepplifthang + Familienabfahrt: 1850 m – červená/modrá
4 - Dětský park „Království dětí“ – 179 m dlouhý pojízdný koberec a slalomová dráha se zvířecími figurkami

Všechny sjezdovky jsou pokryté moderním zasněžovacím systémem, který garantuje sněhovou jistotu od prosince do konce března!


Aktuální informace ze Sternsteinu v češtině www.sternstein.at